1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

third party insurance   بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از پرطرفدار ترین بیمه نامه ها بوده و تهیه آن در ایران برای تمام دارندگان خودرو اجباری است. قبل از هر چیز بهتر است بدانیم شخص ثالث به چه کسی گفته می شود؟ در فرآیند تهیه این بیمه نامه؛ مالک وسیله نقلیه یا همان بیمه گذار به عنوان شخص اول، شخص ثانی یا دوم نیز به عنوان بیمه گر یا شرکت بیمه و شخص ثالث نیز به عنوان شخص زیان دیده (به جز راننده مقصر در حادثه) معرفی می شود.

به عنوان مثال می توان گفت در یک حادثه رانندگی هزینه هایی از قبیل: خسارت وارد شده به اموال کلیه افراد زیان دیده، درمان و فوت نیز تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث قرار می گیرد. در این بیمه نامه، راننده مقصر حادثه نیز تحت پوشش است. در بیمه ثالث خسارت به دو دسته جانی و مالی تقسیم بندی می شود. توجه داشته باشید بیمه حوادث راننده برای خسارات مالی مسئولیتی ندارد و فقط خسارات جانی را تحت پوشش قرار می دهد.

همان طور که پیش تر اشاره کردیم این بیمه نامه بسیار محبوب بوده و توسط تمامی شرکت های بیمه ارائه می شود. لازم است بدانید نرخ بیمه شخص ثالث در شرکت های گوناگون، متفاوت است. همچنین کیفیت خدمات نیز متناسب با شرکت بیمه متفاوت بوده و در میزان رضایت بیمه گذاران موثر می باشد. برای آشنایی بیشتر با این بیمه نامه با دانایار همراه باشید. 

پوشش‌های بیمه ثالث

پیش‌تر اشاره کردیم که بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه‌ای اجباری است و عدم بهره‌مندی از آن برای صاحب خودرو جریمه دارد. به طور کلی پوشش‌های بیمه شخص ثالث به دو دسته جانی و مالی تقسیم‌بندی می‌شود. در طی این بیمه‌نامه، بیمه‌گر متعهد شده که خسارات وارده را مطابق با تعهدات توافقی جبران نماید. پیشنهاد می کنیم در زمان خرید بیمه ثالث دانا مبلغ پرداختی خود را افزایش دهید تا در زمان وقوع خسارات احتمالی بخش بیشتری از جبران خسارت بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر باشد. در ادامه به توضیح دقیق خسارات جانی و مالی می‌پردازیم.

 

خسارات جانی یا بدنی:

این نوع خسارت شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه می‌باشد. به طور کلی می توان گفت کلیه صدمات بدنی از قبیل شکستگی، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث که در اثر حادثه به وجود آمده باشد تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده و در گروه خسارات جانی یا بدنی قرار می‌گیرد.

خسارات مالی:

تمامی خساراتی که به اموال اشخاص وارد می شود در گروه خسارت مالی قرار می‌گیرد. خساراتی که به هنگام تصادف به خودروی شخص ثالث وارد شده و کلیه زیان های مادی وی نیز تحت پوشش بیمه ثالث بوده و در گروه خسارات مالی قرار می‌گیرد.

بهترین بیمه شخص ثالث

همان‌طور که می‌دانید بیمه نامه شخص ثالث از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل لازم است برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث به معیارهایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم توجه کنید. 

 

یکی از معیارهایی که باید به آن توجه کنید سطح پوشش مالی بیمه شخص ثالث است. بسیاری از افراد به هنگام خرید بیمه شخص ثالث پایین‌ترین پوشش مالی را انتخاب می‌کنند. این انتخاب باعث می‌شود به هنگام وقوع حادثه شرکت بیمه حداقل خسارت را پرداخت نماید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم به هنگام خرید بیمه شخص ثالث پوشش مالی بالاتری را انتخاب نمایید، با این کار در صورت وقوع حادثه شرکت بیمه‌گر خسارت به وجود آمده را با مبلغ بالاتری جبران می‌کند.

 

 لازم است بدانید در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث معیارهای دیگری نیز اهمیت دارد؛ به عنوان مثال می‌توان گفت سابقه شرکت بیمه در پرداخت خسارات و جلب رضایت مشتریان نیز یکی دیگر از همین موارد است.

 

شرکت بیمه دانا یکی از بهترین شرکت‌های بیمه در زمینه پرداخت خسارت است، به همین دلیل  بیمه شخص ثالث دانا یکی از پرطرفدارترین بیمه‌نامه‌ها در سراسر کشور است. شما می‌توانید برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث دانا از سایت دانایار استفاده نمایید. 

 

خرید آنلاین بیمه در سایت دانایار بسیار ساده بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. ضمن آنکه بعد از تکمیل فرم و پرداخت مبلغ بیمه‌نامه فایل بیمه شخص ثالث شما  در دسترس بوده و قابل دانلود است. نسخه فیزیکی بیمه نامه ثالث نیز در صورت نیاز ارسال خواهد شد.